Znicze solarne

  • nowość
  • nowość
  • nowość
Znicz solarny kula LED i podstawka Znicz solarny kula LED i podstawka
Producent: fhukami
Cena: 129,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Jak działają znicze solarne?

Znicze solarene to rodzaj akcesoriów oświetleniowych, które są łatwe w użyciu i ekologiczne. Działają one dzięki energii słonecznej - każdy znicz solarne ma panel słoneczny, który akumuluje energię słoneczną i przy jej pomocy oświetla lampę LED w kolorze białym lub żółtym. W zależności od modelu, znicze solarne mogą występować w postaci pojedynczej lampy lub w postaci kilku lamp zawartych w plastikowej obudowie.

Aby zapewnić prawidłowe działanie, należy umieścić lampę pod dobrym kątem w stosunku do promieni słonecznych. Najlepsze efekty produktu można uzyskać poprzez ustawienie go na południe. Panel solarny musi mieć wystarczająco dużo swobody, aby absorbować jak najwięcej światła słonecznego. Im więcej światła zostanie zgromadzone, tym dłużej lampy będą gotowe do automatycznego włączenia się w ciągu dnia lub wieczorem.

Jakie modele zniczy solarnych są dostępne na rynku?

Na rynku istnieje szeroki wybór zniczy solarne - od pojedynczych lamp, aż po cały zestaw składający się z kilku lamp w plastikowej obudowie. Istnieją również modele ścienne, które są idealne do użycia na dworze jako ozdoba lub dodatek do ściany budynku.

Istnieją również modele z przeznaczeniem do użytku wewnątrz. Są one zazwyczaj zamknięte w szklanym lub metalowym pojemniku, który chroni lampę przed zabrudzeniami lub wilgocią. Istnieją również modele w wersji przenośnej, które można ustawić w dowolnym miejscu. Modele takie posiadają wielofunkcyjną podstawę, która daje możliwość postawienia ich na ziemi lub ustawienia na stabilnym szyldzie zewnętrznym.

Z jakich materiałów są wykonane znicze solarne?

Większość zniczy solarne to lampy wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub metalu, pokryte farbą odporną na warunki atmosferyczne. Zazwyczaj mają one transparentną komorę, w której znajduje się panel solarny i źródło światła. Niektóre modele wyposażone są także w dodatkowe akcesoria, np. dysk reflektorowy, który zwiększa zasięg oświetlenia.

Panel słoneczny jest zazwyczaj wykonany z wysoce wytrzymałego tworzywa sztucznego, które zapobiega przedostawaniu się wilgoci do części elektronicznej. Większość modeli jest wyposażona w akumulator, który magazynuje energię słoneczną, aby umożliwić działanie lampy w nocy lub w czasie pochmurnej pogody.

Jak dbać o znicz solarny?

Aby zapewnić długotrwałe i bezproblemowe działanie znicza solarnego, należy regularnie wykonywać prostą pielęgnację. Przede wszystkim należy zadbać o regularne czyszczenie panelu solarnego. Robi się to za pomocą starych gazet lub miękkiej ściereczki, aby usunąć wszelkie zabrudzenia, które mogą upośledzić jego działanie. Warto też przeczyścić obudowę, aby usunąć kurz, brud i inne zanieczyszczenia.

Panel słoneczny należy też co jakiś czas poluzować i przestawić w miejsce, w którym ma dostęp do większej ilości światła słonecznego. W zimie panel słoneczny może potrzebować więcej promieni słonecznych, aby akumulować wystarczającą ilość energii. Aby zapewnić jego prawidłowe działanie, należy go okresowo sprawdzać i naprawiać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl